آلفابت، گرانترین شرکت جهان

رده : اخبار جهانی, اخبار و رویدادها, رویدادهای جهانی
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

آلفابت، گرانترین شرکت جهان

آلفابت، گرانترین شرکت جهان
شرکت آلفابت در فصل گذشته با سودی نزدیک به ۵ میلیارد دلار از شرکت اپل پیشی گرفت و عنوان ارزشمندترین شرکت جهان را کسب کرد. شرکت مادر گوگل در این مدت بیش از ۱۹ میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی داشته است.

الفابت در یک نگاه:
اَلفابت (انگلیسی: Alphabet Inc.) یک شرکت فناوری هلدینگ مستقر در کالیفرنیا است که شرکت گوگل زیرمجموعه‎ای از آن است.

با تأسیس این شرکت، گوگل بزرگ‌ترین زیرمجموعهٔ شرکت مادر خواهد بود و چندین بخش از جمله گوگل مپس٬ یوتیوب و آندروید به صورت زیرمجموعه‎ای از شرکت گوگل باقی خواهند ماند. علاوه برای گوگل، بعضی از زیرمجموعه‌های تازه تر شرکت گوگل، مثل سرمایه‌گذاری و بخش تحقیقات، واحد تلفن‌های هوشمند به نام نست، بازوی هواپیماهای بدون سرنشین، شرکت گوگل ایکس به‌عنوان آزمایشگاه تحقیقاتی گوگل، کالیکو شرکتی که برای بهبود شرایط زندگی انسان‌ها فعالیت می‌کند و لایف ساینس که روی پروژه‌هایی چون تماس‌های هوشمند برای بیماران دیابتی کار می‌کند نیز از زیرمجموعه‌های الفابت خواهند بود.

آلفابت، گرانترین شرکت جهان

تأسیس الفابت و مدیریت گوگل:
تأسیس این شرکت در تاریخ دهم اوت ۲۰۱۵ از طریق وبلاگ رسمی گوگل به طور رسمی اعلام شد. مؤسسان شرکت الفابت لری پیج و سرگئی برین هستند که پیش از این نیز با همکاری یکدیگر گوگل را پایه‎گذاری نموده بودند. پیج مدیر عامل اجرایی شرکت الفابت و برین مدیر عامل این شرکت خواهند بود و سوندار پیچای به عنوان مدیر عامل اجرایی گوگل جایگزین لری پیج خواهد شد.

آماری که در باره درآمد و سود شرکت آلفابت در شامگاه دوشنبه (۱ فوریه / ۱۲ بهمن) منتشر شد، فراتر از آن حدی بود که کارشناسان تخمین زده بودند.
شرکت مادر گوگل از ماه اکتبر تا دسامبر سال گذشته میلادی ۲۱ میلیارد و ۳۳۰ میلون دلار درآمد داشته است که نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ افزایشی ۱۸ درصدی به شمار می‌رود.
درآمد این شرکت از راه تبلیغات ۱۹ میلیارد و ۸۰ میلیون دلار بوده است.
آلفابت علاوه بر ماشین جستجوی گوگل و سرویس “جی میل”، صاحب پلاتفرم ویدئویی یوتیوب و سیستم تلفن همراه آندروئید است.

بر اساس آمار منتشر شده، سود آلفابت در آخرین فصل سال گذشته میلادی ۴ میلیارد و ۹۲۰ میلیون یورو بوده است. در مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۴ سود این شرکت ۴ میلیارد و ۶۸۰ میلیون دلار بود.

آلفابت، گرانترین شرکت جهان

زیانی که فراموش شد:
کارشناسان با هیجان زیادی منتظر آمار آلفابت بودند زیرا در ماه اوت ۲۰۱۵ به عنوان شرکت مادر گوگل معرفی شده و تغییراتی اساسی در ساختار کاری و تبلیغاتی این غول ایجاد کرد.

این شرکت که قرار است در تولید و توسعه صنعت خودروهایی که توسط روبات هدایت می‌شوند و نیز پهپادهای اینترنتی نقشی اساسی ایفا کند، سال گذشته در زمینه فناوری و در این دو رشته بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد.
بر اساس آمار منتشر شده، فعالیت در این دو رشته صنعتی بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو به این شرکت ضرر زد.
اکنون با آمار جدید که بیانگر موفقیت بی‌نظیر این شرکت است، زیان‌های گذشته فراموش شده و انتظار می‌رود که آلفابت در آینده موفقیت بیشتری کسب کند.
روز سه شنبه (۲ فوریه) ارزش این شرکت ۵۶۵ میلیارد دلار اعلام شد. در همین روز بهای سهام آلفابت ۸ درصد افزایش یافت.
ارزش اپل در روز سه شنبه حدود ۸۴۰ میلیارد دلار بود.
شرکت اولیه، یعنی گوگل، در سال ۱۹۹۸ با هدف سامان‌دهی جست‌وجوی آنلاین ایجاد شد٬ اما طی چند سال به حد بی سابقه‌ای گسترش یافت. گوگل هنگام تبدیل به آلفابت، بیش از ۴۰ هزار نفر در سراسر جهان را به کار گماشته بود.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram