ورق‌های کارتنی فیلیپ نیگرو

رده : تاریخچه, سبک ها, شناخت مواد, مبلمان, مقالات, نمادهای طراحی معاصر, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

ورق‌های کارتنی فیلیپ نیگرو

دیگر طرحِ پازل‌گونه‌ی نیگرو در سال ۲۰۰۹، طراحی میز و از جنس ورقِ کارتن برای خردسالان بود. مجموعه‌ای نشاط‌آور که البته بزرگسالان را نیز ساعت‌ها سرگرم و مشعوف می‌کرد. گفتنی است که ایده‌ی بهره‌گیری از ورق کارتن در ساخت مبلمان، از جمله ایده‌های ناب و خلاقانه‌ای است که نخستین بار به شکلِ جدی از سوی ، کانادایی-آمریکایی در سال‌های آغازین دهه‌ی ۱۹۷۰ به کار گرفته شد و به آثاری شگفت‌انگیز و چشمگیر انجامید که بیشتر در موزه‌ها و نمایشگاه‌ها درخشیدند؛ ولی چندان در عرصه‌ی تولید انبوه، توفیقی حاصل نکردند.

اما ، با بازگشت به این ایده‌ی هوشمندانه، بدان ماهیتی تازه و صنعتی بخشیده و آن را به محصولی اقتصادی با قابلیت تولید انبوه بدل کرده است. این مجموعه‌ی وسوسه‌انگیز که شامل تعدادی ورق‌های کارتنی دایکات‌شده با خطوط برش (پرفراژ) است، در بسته‌های فشرده و سبک‌وزن عرضه شده و استفاده‌گر بر پایه‌ی نقشه‌ی راهنمای موجود دربسته، اقدام به سرهم کردن قطعات میز و صندلی می‌کند و خود در فرایندِ ساختِ مبلمان مشارکت می‌جوید.

پس از ساخت مبلمان نیز، کودکان می‌توانند میز و صندلی خود را به رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی و آرایش نموده و از آن در محیط زندگی خویش لذت ببرند. این مجموعه که با عنوان ساخت‌وساز از سوی شرکت ایتالیایی اسکیچ عرضه شده، در حقیقت دیگر نرم‌افزار طراحی نیگرو به شمار می‌رود

Build Up Cardboard Furniture, Designed by Philippe Nigro, Manufactured by Skitsch, Italy, 2009.
تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram