طراحان مفهومی (بخش نخست)

رده : اسکچینگ, بیوگرافی, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

طراحی مفهومی

طراحان (Concept Designers) ،بخش نخست

معرفی [۱]
هنرمند و دیزاینر مفهوم () آمریکایی متولد ۱۹۶۶ می‌باشد که کارهایش در زمینه طراحی ترانسپورت (حمل و نقل) شناخته شده است. رابرتسون فارغ‌التحصیل کالج هنر و دیزاین پاسادنا، کالیفرنیا می باشد، محلی که هم اکنون در آن مدیریت بخش طراحی را بر عهده دارد.

اسکات در اورگن [۲] یکی از ایالت های غرب آمریکا متولد گردید، از دوران کودکی پدر اسکات به عنوان یک هنرمند چگونگی و طراحی اسباب بازی‌ها را به او آموخت. سال ۱۹۸۴ در دانشگاه ایالتی اورگن حضور داشت و پس از گذشت دو سال نیم به کالج دیزاین منتقل گردید و توانست مدرک کارشناسی خود را در طراحی وسایل نقلیه ۱۹۹۰در سال بدست آورد.

پس از فارغ‌التحصیلی به همراه دوست خود نویل پیج [۳] شرکت خدمات و مشاوره را در سانفرانسیسکو تاسیس نمود که بسرعت توانستند طراحی محصولات متنوع و قابل فروشی را در زمینه‌های محصولات پزشکی و ورزشی ارایه دهند، مشتریان این شرکت برندهایی همچون اورست-جنینگز [۴]، کسترل [۵]، دیزاین اسپرت گیرو [۶]، نیسان، ولوو، یاماها، شرکت شوین [۷] و فناوری پزشکی بودند.
در سال ۱۹۹۵ اسکات به همراه نویل جهت تدریس طراحی و به آرت سنتر اروپا در ووی، سوئیس [۸] و سپس به دلیل بسته شدن مرکز در اواسط سال ۱۹۹۶ به لس آنجلس نقل مکان کردند. در حقیقت داستان تلخ بسته شدن آرت سنتر سویس نقطه عطفی در زندگی حرفه‌ای اسکات به شمار می‌آید در لس آنجلسی که مجدد توانستند برای طیف گسترده‌ای از مشتریان یک استودیو دیزاین راه‌اندازی نمایند و حاصل آن در مدت هفت سال پس از جابجایی، همکاری و ارایه دیزاین به شرکتهایی همچون بی ام دبلیو، بل اسپورتز [۹]، دوچرخه‌های رالی، متل تویز [۱۰]، پاتاگونیا [۱۱]، تیری دی او [۱۲]، فیلم مشهور “گزارش اقلیت” [۱۳]، نایک، تروکسل [۱۴]، راک شوکس [۱۵]، بلک دیاموند [۱۶]، اوو [۱۷]، فیات و نامهای دیگر بود.

اسکات پس از اجرای پروژه‌های متعددی شامل طیف گسترده‌ای از دوچرخه‌ها، کلاه‌های ایمنی و… فعالیت در تدریس را در کالج آرت سنتر دیزاین و کالج آتیس هنر و دیزاین [۱۸]، همچنین به عنوان مشاور دیزاین در صنایع محصولات ورزشی، وسایل سرگرمی، صنعت وسایل نقلیه ادامه می‌دهد. پروژه‌های اخیر او شامل یک شرکت چاپ و نشر کوچک، نشریه استودیو دیزاین پرس [۱۹]، تالیف نوشتار در زمینه ، نوشتارهایی مرتبط با چگونگی طراحی وسایل نقلیه، ورک‌شاپ ها و آموزشهای ، طراحی وسایل نقلیه برای یک بازی‌ رایانه‌ای در آینده و دیزاین کلاه ایمنی دوچرخه سواری می‌باشد.


:
وسیله نقلیه ال.تی. [۲۰]
در این دو تصویر ترکیبی از تکنیکهای اسکچینگ محصول و روشهای ارایه محصول که اغلب اسکات از آن بهره می‌گیرد نمایش داده شده است، ‌ها توسط ابزار لاسو نرم افزارهای فتوشاپ و کورل دراو خلق گردیده، اول با بهره‌گیری کامل از فتوشاپ، روند گسترش و پرداخت بسیار سریع و در برخی مواقع در اثر اکتشافاتی تصادفی توسط دیزاینر پدید آمده است، جهت تمرکز بیننده بر موضوع اصلی از چندین لایه به صورت تقدم و تاخر شامل موضوع اصلی، استفاده از فیگور در لایه های بعدی و گاهی محو شده و بک گراند خاکستری فام شامل خطوطی همراستا با محصول جهت ایجاد هارمونی، پویایی و حرکت به خوبی ارایه شده اند.

More concepts:
BOYHOOD DREAMS
OVER THE PASS
BOATS, BOATS, BOATS
PIT STOP
HANGAR 51, HANGAR 47
LOS AERODESLIZADORES
UNDERPASS
RETURNING TO HEADQUARTERS
۱٫ Scott Robertson
۲٫ Oregon
۳٫ Neville Page
۴٫ Everest-Jennings
۵٫ Kestrel
۶٫ Giro Sport Design
۷٫ Schwinn
۸٫ Vevey, Switzerland
۹٫ Bell Sports
۱۰٫ Mattel Toys
۱۱٫ Patagonia
۱۲٫ ۳DO
۱۳٫ Minority Report
۱۴٫ Troxel
۱۵٫ Rock Shox
۱۶٫ Black Diamond
۱۷٫ OVO
۱۸٫ Otis College of Art and Design
۱۹٫ Design Studio  Press
۲۰٫ L.T. VEHICLES

و برگردان:

References:
http://www.mahmoudabbasi.com/blog/scott-robertson/
تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram