اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

رده : اخبار داخلی, اخبار و رویدادها, رویدادهای داخلی, همایش و سمینار
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

سمینار آشنایی با دانش طراحی در تاریخ ۲۶ آبانماه ۹۴ گفتگو پیرامون رویکرد علمی در فعالیت های طراحی، و بررسی مفاهیم مشترک جامعه جهانی دیزاین برگزار گردید.

اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

این سمینار میزبان متخصصان، مدیران، دانش‌پژوهان فعال در حیطه دیزاین توسط مجتمع آموزشی دکوراسیون و داخلی بن ژیوار در محل سالن همایش این موسسه بود، که در ابتدا با سخنرانی سرکار خانم دهری (مدیر و موسس مجتمع) پیرامون معرفی گواهی‌نامه‌های موسسه، کالج‌های مرتبط، فعالیت موسسه در سطوح بین‌المللی و امکانات، کارآفرینی، ایجاد و خلق کار در کشور ، تفاهم نامه های اتودسک و… کلیه امکاناتی که جهت علاقه مندان و دانش پژوهان حیطه طراحی(دیزاین) ،طراحی داخلی، و رشته های مرتبط آغاز گردید.


اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

در ادامه هدف از نامگذاری و مناسبت روز با برگزاری سمینار به عنوان روز ابوعلی سینا و روز جهانی دانش، معرفی تفکر سیستمی، مدیریت سیستم ها، توسط جناب آقای سید ارایه گردید و جناب آقای سید در ادامه این گردهمایی به توضیح و تشریح گرایشهای نوین دانش دیزاین، اشاره به سرفصلهای علمی دیزاین، دانش طراحی با تمرکز بر منابع آموزشی کشور ژاپن که بستر علمی، تحقیقاتی و آموزشی جناب ظفرمند نیز بوده است، پرداختند. عنوانهای ارایه شده در این مبحث به لحاظ تکیه بر دانش کشورهای پیشرو و آوانگارد در زمینه دیزاین، اشاراتی ارزشمند برای طراحان امروز، تغییر نگرش و دیدگاه یک جهت دستیابی به موقعیت های حرفه ای و بین المللی عرصه دیزاین می‌باشد.


اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

جناب آقای مصطفی با مقدمه‌ای هدفمند به بررسی دلایل عدم بستر مناسب برای طراحان ایرانی در کشور، در قیاس با کشورهایی پیشرو در این صنعت همچنین سرآغازی بر تاریخچه دیزاین، انقلاب صنعتی بررسی پیتر بهرنس (Behrens) طراح شرکت AEG، ویلیام موریس در انگلستان پرداختند، که بازگویی و معرفی این نشانگر تغییر دیدگاه و تفکر نسبت به طراحی، مفاهیم اقتصادی طرح، و حرکت جامعه طراحی به سمت و سوی توسعه هزاره نوین بر پایه اهداف ۲۰۱۵ می باشد و در انتها به تحلیل و تعریف ۱۱ گرایش حیطه دیزاین اشاره شد.
در مباحث ارایه شده توسط جناب میرفندرسکی اشاره به چشم پوشی از ابزارهای کهن، منابع ثروت پیشین (مانند صنعت نفت) و تمرکز بر دانش دیزاین به عنوان یک ابزار قدرتمند جهت رسیدن به آرمان‌های ملی و جامعه‌ طراحی هم راستا با کشورهای در حال پیشرفت از نکات کلیدی و ارزشمند برای کشور، صنعت و طراحان به شمار می‌آید.


اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

و در پایان این سمینار که به همت جناب آقای سید رضا حسینی لاهیجی و موسسه بن ژیوار برگزار گردیده بود، با سخنرانی رضا حسینی لاهیجی پیرامون انقلاب فرهنگی، روز جهانی علم در خدمت طراحی و توسعه، چرایی و چگونگی دیزاین، تمرکز بر مباحث زیبایی شناختی، نقش دیزاین و طراحی، وحدت بیشتر طراحان در خلق و ایجاد جامعه طراحی امروزی و پیشرو خاتمه یافت.


اولین سمینار آشنایی با دانش طراحی برگزار گردید

اشاره کوتاه:
آنچه که امروز کشورهای توسعه یافته و برگزیده در حیطه طراحی و دیزاین بدان دست یافته اند، حاصل روزها، ماه‌ها و سالها تلاشهای مستمر طراحان و متخصصان در انتقال مفاهیم و اهمیت نقش طراحی در سبک زندگی و جوامع آرمانی بوده است، بدیهی است در صورت عدم این استمرار، تاکید و تکرار به عنوان یک عامل و المان تاثیر گزار و نپذیرفتن مشقت حاصل از آن، عدم وحدت و مفاهیم تیم ورک، جایگاه طراحی و دیزاین امروز در کشور ما به شیوه‌ کنونی، مسیری ناهموار طی خواهد نمود و بستری نامناسب دنیای زیبا و گسترده دیزاین در کشور همچنان باقی خواهد ماند.

آنچه که دیروز، امروز و فردا حتی در لحظه‌هایی کوتاه توسط ورک شاپ‌ها، سمینارها، همایش‌ها، تلاشهای اساتید، طراحان، پژوهشگران، دانشجویان و تمامی شتاب دهندگان به حقیقت پیوست و می‌پیوندد، تلاشهایی است برای فردایی بهتر و نمایی زیباتر از طراحی و دیزاین ایرانی.


تحریریه بانی فرم
۲۶ آبانماه ۱۳۹۴

تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram