قارچها در مبارزه علیه پلاستیکها

رده : شناخت مواد, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

In-the-Fight-Against-Plastics

ایبن بایر و گاوین مک اینتای (Eben Bayer & Gavin McIntyre) اولین بار با الهام از رشد قارچ بر روی تراشه های چوب و پیوند الیاف آنها بروی بافت چوب موادی جایگزین پلاستیک ها را از قارچهای در حال رشد به دست آوردند. که باعث کاهش اثرات مخرب زیست محیطی پلی استایرن ها می باشد، این اختراع یک پارادایم جدید و نسل جدیدی از ها با بهره برداری از طبیعت و به نفع طبیعت بوده است.

پس از تاسسیس و توسعه شرکت Ecovative از سال ۲۰۰۸ تاکنون، آنها موفق به دریافت کمکهای مالی و حمایت های از جامعه مهندسان مکانیک آمریکا (ASME)، مخترعان ملی و دانشگاهی نوآوران (NCIIA)، برای ساخت نمونه های اولیه شدند.

در سال ۲۰۰۹ همراستا با رشد و توسعه بیشتر شرکت، به رنسلیر با تجهیزات و مساحت بیشتر واقع در جزیره سبز نیویورک نقل مکان و در سال ۲۰۱۰ تولید انبوه بسته بندی های محصولات با این را آغاز کردند.

در حال حاضر ایبن بایر و گاوین مک اینتای ۲۶ ساله موسسان شرکت Ecovative ، توسط این مواد صندل های ساحلی را تولید کرده اند و این آغازی است برای گسترش این مواد در تولیدات و محصولات دیگر با هدف: ماندگاری بیشتر، اهداف زیست-محیطی، جایگزین پلاستیک ها به ویژه پلی استایرن ها.

مواد اولیه این کامپوزیت بصورت طبیعی و بدون دخالت انسان و در تاریکی رشد می کنند و هر قالب جهت مصارف در عایق های ساختمان، کابینت ها، سپر یا داشبورد خودرو و… می باشد. EcoCradle نام این مواد است که ترکیبی از آب، آرد، ریشه قارچ، و پوسته بذر میباشد و تحولی در صنعت و محصولاتی مانند مبلمان، وسایل نقلیه، قطعات نت بوک ها و… خواهند بود.

تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram