پرانتز، جایگاهی برای باز-پیوند مردم

رده : ارگونومی و آنتروپومتری, طراحی صنعتی, مبلمان, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

پرانتز، جایگاهی برای باز-پیوند مردم

( من به آرام‌ترین نقطه این شهرِ پر از همهمه و حادثه می‌اندیشم… ) درون پرانتز گویا‌ترین، رسا‌ترین و ساده‌ترین چامه و سروده‌ای است برای بازشناسی فرزانِ هستیِ آنچه زو استودیو(۱) بدان اندیشیده است.

پرانتز(۲) بیان و کارآزمای لحظه‌ای ژرف است در پیوند با دنیای درونمان، آنچه در اکنون هست، به سوی رویا، پندار و گمان می‌رود، می‌آفریند، آرامش می‌بخشد و یا ما را از فشارها و تنگناهای جامعه کنونی رها و آزاد می‌سازد.
کانون این دستاورد بر پایه پوزیشن‌(۳)های ناهمسانی است که از آن در هنگام روز بهره‌مند می‌شویم و آنرا بدین گونه معرفی می‌نماید ستاوند یا بستر شیبدار(۴) که بر موقعیت‌های ناهمگون بدن سازگار است و به شما در دم و بازدم، پیوند با درون و آرامش یاری می‌رساند. این دستاورد بیشتر نشان از اندیشه دیزاینر بر کارکرد و بهره‌گیری از دانش (۵) در پزشکی و تن آرامی(۶) است تا بر پیکرگونه زیبایی.
خمیده نیست، آرامیده نیست اما شناسه هر دو هست و آنرا باز-آرامیدن(۷) می‌نامد، کارگزاری کاهنده(۸)، کاهش دهنده پریشانی، سرآسیمگی و نگرانی. آنچه به تازگی در کیان اندیشه و تن کارآرایی شگفت دارد بهره‌گیری از تن آرامی است، از آنجایی که میان ذهن و تن پیوندِ تنگاتنگی وجود دارد هر اندازه آرامش بیشتر برای تن به آرامش ذهن و اندیشه می‌انجامد و بنیاد تن آرامی بدین گونه است: آرامش تن برای آرامش ذهن و اندیشه، آنچه پرانتز بر آن استوار است.

پاسچر گنجایش سرشت تن برای نگه داشت کانون جسم در چارچوب تراز اتکا است، دانش پاسچر ‌ها و بررسی‌هایی است درباره تاثیرات گرانشی بر روی کارکردهای بدن، که با بهره‌گیری از آن و دگرگونی پوزیشن‌های اندام می‌توان بر بیماری‌ها چیره شد.
بیشترین تمرکز این دستاورد در باز اندیشی و باز شناسایی پوزیشن باز-آرامیدن به سمت و سوی رهایی اندیشه از اضطراب و تشویش و نگرانی‌های انسان در جامعه کنونی است، آنچه امروز در دانش پزشکی به عنوان یکی از روشهای درمان بیماری‌ها با نام تن آرامی و هیپنوتراپی یاد می‌شود. تمرکز تیم دیزاین بر برتری‌های پزشکی در ارایه پرانتز خود گویای اهمیت و ارزش انسان بر پیکره اصلی دستاوردهای حاضر است که آنرا برای جایگاههای شهری مانند فرودگاه‌ها، موزه‌ها، مدارس، فضاهای اداری، کافه‌ها، میدان‌های شهر، فروشگاه، سینما و… پیشنهاد داده است و در مجموع محل‌هایی که نیاز مردم به تمرکز حواس پنجگانه و بهره‌گیری بیشتر از اندیشه دارای ارزش و اهمیت والایی است، هر چند با بررسی بیشتر درباره روش تن آرامی از بایسته‌های آن میتوان به آسودگی، به دور از شتاب، قرار گرفتن فرد در فضایی از سکوت و به دور از همهمه و شلوغی اشاره کرد بی گمان زو استودیو و تیم دیزاین به تدابیری در این باره و محل قرارگیری این دستاورد اندیشیده است.

پی‌نوشت:
۱٫ zU-studio
۲٫ Parenthesis ( )
۳٫ Positions
۴٫ Inclined Platform
۵٫ Postural
۶٫ Relaxation
۷٫ RE-LYING
۸٫ Redactor

پژوهش و برگردان:
http://zu-studio.com/work/237
تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram