رن آراد

رده : بیوگرافی, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

RON-ARAD

Ron Arad

متولد ۱۹۵۱، تل آویو، اسرائیل
· فارغ التحصیل آکادمی هنر در اورشلیم، ۷۳- ۱۹۷۱
· فارغ التحصیل از انجمن لندن، ۷۹- ۱۹۷۴
· پایه گذاری شرکت وان آف به صورت مشترک با کارولین ثورمن، لندن، ۱۹۸۱
· همکاری مشترک با کارولین تورمن، ۱۹۸۹
· تاسیس استودیو رن آراد ( قابلیت تولید )، کومو، ۱۹۹۴
· اخذ درجه پروفسورا در طراحی محصول، وین، ۹۷-۱۹۹۴
· اخذ درجه پروفسورا در ، رویال کالج هنر، لندن، ۱۹۹۷
· اخذ درجه پروفسورا در طراحی صنعتی و مبلمان، رویال کالج هنر، لندن، ۱۹۹۸
· اخذ درجه پروفسورا در طراحی محصول، رویال کالج هنر، لندن، ۱۹۹۹
جوایز :
· برتر سال ۱۹۹۴، تالار مبل پاریس
· جایزه طراحی پلاس، فرانکفورت / طراح برتر بین المللی، مرکز طراحی اشتوتگارت، ۱۹۹۹
· برنده مشترک جایزه پریر جوئت، لندن، ۲۰۰۱

hotel_puerta_america_ronarad

یک نام درخشان از خاورمیانه، که دنیای طراحی را زینت بخشیده است و نیازهای ثروتمندان و مشهوران را برآورده کرده است، رن آراد اسرائیلی تبار است.

آراد پس از دوران آکادمی هنر در اورشلیم مطالعات و روند کار خود را در انجمن معتبر معماری لندن ادامه داد، از هم دانشگاهی‌های آراد می‌توان به نامهایی از جمله پیتر کوک موسس آرشیگرام، پیتر ویلسون، نایجل کوتز و . اشاره نمود.

در سال ۱۹۸۱ رون آراد و کارولین ثورمن، در لندن شوروم و تمریناتی شامل طرحهای آوانگارد آراد و دیگری مانند ، دنی لین، جان میلز و تام لین‌هام را با نام وان آف تاسیس نمودند.
در همان سال آراد “ مریخ نورد” خود را به تولید رسانید، پس از آن این آغازی بود برای خلق طراحی مبلمان هایی که آراد با و مواد ناب، اولیه، فرم های غیر معمول و آوانگاردی که به دور از تولید انبوه ایجاد نمود. از دیگر مجموعه هایی که آراد در این زمینه خلق کرد میتوان به مجموعه بهار طراحی برای موروسو (Moroso)، که شامل های آسان بزرگ “Big Easy” (۱۹۸۸/۸۹) و کوچک سنگین “Little Heavy” (۱۹۹۱) میباشد، و مجموعه ۲۰۰۰ آن با نام “ویکتوریا و آلبرت” که بیشتر دارای فرم ها و اشکال تندیسی و حجمی می‌باشد اشاره نمود.

همچنین طرح های موفقی از جمله سیستم قفسه بندی کتاب با نام “Bookworm” و صندلی تام واک و اف.پی.ای با قابلیت های الاستیک پلاستیکهای فوق العاده را برای کارتل Kartell خلق نمود، و طرح هایی برای ویترا از سال ۱۹۸۰ مانند “صندلی سکوریت”، ساخته شده از ورق فولاد ضد زنگ همراه با پیچ و مهره های متصل به هم ایجاد نمود.

وی در سال ۱۹۸۰ به عنوان یک سازنده خودآموخته و پیکره‏نما، محبوبیت پیدا کرد. او موسس هنرکده رن آراد در شهر کومو، درایتالیا است و آثارش در بسیاری از نشریه‏های طراحی و معماری سراسر جهان به چشم می‏خورد. او همچنین در شماری از گالری ها و موزه‏های مهم، نمایشگاه داشته است.

آراد که به خاطر تعدادی از آثارش او را در زمره طراحان گنجانده اند، تا کنون در گالری ها و موزه های معتبری چون : موزه ویکتوریا و آلبرت لندن و موزه طراحی ویترا ویل ام رین نمایشگاهی از آثار خود برپا کرده است.
او همچنین برای شرکت های بزرگی چون : آلسی، کارتل، ویترا، آلیا و … طراحی کرده و تعدادی از آثارش را استودیو خودش تولید نموده است. یکی دیگر از طراحی های فوق العاده آراد طراحی نمایشگاه اتومبیل مازارتی می‌باشد.

designboom_ron-arad_interview_006
mtrockersolid-01
designboom_ron-arad_interview_002
designboom_ron-arad_interview_004
designboom_ron-arad_interview_003

تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram