غرفه نگارخانه سرپن‌تین توسط سو فوجی موتو

رده : معماری, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

645_interior- FINAL press page

غرفه سرپن‌تین (Serpentine Gallery) که توسط سو فوجی موتو (Sou Fujimoto) معمار ژاپنی طراحی شده است در مراحل تکمیلی و پایانی پروژه می‌باشد. جوانترین معماری می‌باشد که دعوت گالری را برای طراحی سازه سرپن تین را پذیرفته است.

مشخصات این ساختار در فضایی معادل ۳۵۰ متر مربع محیط سبز و چمن روبروی گالری، با سازه‌ای مشبک از متریال فولادی ۲۰میلیمتری بسیار سبک و نیز نیمه‌شفاف که باعث نمایان شدن ترکیبی ابر مانند در چشم‌انداز کلی سازه و در مقابل پس زمینه کلاسیک گالری می‌باشد، واقع شده است.
این طرح نمایانگر یک فضای اجتماعی انعطاف پذیر، چند منظوره می‌باشد و طراحی آن به گونه‌ای است که مخاطبان و بازدیدکنندگان را جهت ورود به سازه جهت تعامل و ارتباط تشویق، جذب و فراخوآنی می‌نماید.

طراحی غرفه گالری سرپنتین هر ساله جایگاهی برای بلند پروازی های جسورانه معماران می‌باشد، و یکی از رویدادهای مهم در تاریخ فرهنگی به شمار می‌آید.
طرح های گذشته این پروژه توسط طراحانی مانند هرزوگ (Herzog)، د م‌اوورن(de Meuron) و آی ویوی(Ai Weiwei) برای سال ۲۰۱۲، فرانک گری( Frank Gehry) برای سال ۲۰۰۸، مرحوم اسکار نیمیر(Oscar Niemeyer) برای سال ۲۰۰۳، و (Zaha Hadid) در سال ۲۰۰۰ که آغازگر انجام این پروژه بوده است، اجرا گردیده است.

سو فوجی موتو از طراحان پیشرو نور و نسل پر شوق‌ای از هنرمندان است که با باز-اختراع روابط انسان و محیط زیست بطور گسترده‌ای بعنوان یکی از معماران به نام آینده شناخته شده است.
الهام از ساختارهای آلی، مانند جنگل، لانه و غار و ارتباط این عناصر با بناها، نگهدارنده امضا و هویت طراحی این معمار مابین محیط و تصنع می‌باشد.
این معمار اکثر پروژهای خود در ژاپن را مانند خانه های چوبی ان و تی، پروژه‌های سازمانی مانند موزه موساشینو و کتابخانه دانشگاه هنر موساشینو به اتمام رسانده است.

سو فوجیموتو (藤 本 壮 介 فوجیموتو Sōsuke، متولد ۱۹۷۱) یک معمار ژاپنی است.
در هوکایدو در سال ۱۹۷۱ متولد شده، او در سال ۱۹۹۴ از دانشگاه توکیو فارغ التحصیل شد، و دفتر خود را، معماران سو فوجیموتو، در سال ۲۰۰۰ تاسیس کرده است.
References:
Pictures: Studio Cyrille Thomas for Sou Fujimoto Architects
www.serpentinegallery.org
www.visitlondon.com
www.baniform.ir
تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram