مجموعه‌ی سیمی – تام دیکسون

رده : بیوگرافی, تاریخچه, مبلمان, نمادهای طراحی معاصر, وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

مجموعه‌ی سیمی - تام دیکسون

در میانِ نخستین فراورده‌های طراحی شرکت ، «مجموعه‌ی سیمی» با ساختارِ فلزی ساده‌اش، توجهِ ویژه‌ای برانگیخت و به شتاب در کتاب‌ها و نشریاتِ طراحی جهان به نمایش درآمد. این مجموعه‌ی ظریف، از یک صندلی غذاخوری، یک صندلی راحتی و یک رخت‌آویزِ بسیار ساده و خلاقانه تشکیل شده است. دیکسون، برای طراحی این مجموعه، از فرمِ ساختاریِ گیره‌ی فلزی کاغذ الهام گرفته و از راهِ خم‌کاری و جوشکاری لوله‌ها و مفتول‌های فولادی، مجموعه‌ای ساخت‌گرایانه و چشمگیر آفریده است.

مجموعه‌ی سیمی با فرمِ نوگرایانه و نیز صرفه‌جویانه‌ی خود، در دو جلوه‌ی فولادِ ضدزنگ (براق) یا پوششِ پودریِ سفیدرنگ ارائه شده و برای کاربری در هر دو فضای خانگی و تجاری مطلوب است. دیکسون با طراحی بالشتک‌های ابری با رویه‌ی پارچه‌ای سیاه‌رنگ، افزون بر راحتیِ مورد نیازِ نشیمن، جلوه‌ی خشک و صنعتی این مجموعه را نیز تعدیل نموده و تضادی چشمگیر در فرم، رنگ و بافت آفریده است.

صندلی راحتی سیمی، با دیواره‌ها و پشتی بلند و فراگیرِ خود، فضای خصوصی خوشایندی را برای کاربر فراهم می‌آورد. اما در این میان، شاید خلاقانه‌ترین اثرِ این مجموعه، رخت‌آویزِ سیمی دیوارکوب باشد که با ساختاری کمینه‌گرا (مینیمال) و کاربردی، از قابلیت افزایش و گسترش، متناسب با فضای کاربری برخوردار است.

Wire Furniture Collection, Designed by Tom Dixon, Manufactured by Tom Dixon, UK, 2003-2006. 
Wire Coat Rack, 2003. 
Wire Dining Chair, 2004.
Wire Link Easy Chair, 2006.
تمام حقوق محفوظ است، استفاده از محتوا، نقل قول و یا اشتراک با ارجاع به منابع آزاد می‌باشد.

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram