پاهایتان را بقچه بند کنید!

رده : طراحی مد و لباس (فشن), وب نوشت
FavoriteLoading / بررسی فهرست ' rel='nofollow'> + افزودن به فهرست / بررسی فهرست

کفش پاافزاری ست جهت محافظت

پاهایتان را بقچه بند کنید!

در حقیقت شما با این پا افزار یا کفش و به واسطه این محصول از طریفین پاهایتان را می‌بندید و می‌پوشانید.

مقدمه:
کفش پاافزاری ست جهت محافظت، پوشش و راحتی پای انسان. از آنجایی که پا به مراتب نسبت به اعضای دیگر بدن دارای بیشترین تعداد استخوان میباشد و در برابر شرایط محیطی، برخورد با سطوح متفاوت زمین دارای بیشترین آسیب خواهد بود، طراحی مناسب، استفاده صحیح استانداردها از دیدگاه مهندسی عوامل انسانی، و… به عنوان فاکتورهای مهم و ضروری در روند طراحی و تولید یک کفش به شمار می آیند.

پیشینه این محصول فرهنگ به فرهنگ متفاوت و تابع و شرایط محیطی آن بوده است، در ایران این پا افزار درانواع چاروق، گیوه، نعلین، اروسی، سگکی، صندل، قُندره و دهان‌‌ای ساخته می‌شد.

در عصر حاضر یکی از ضروریات جامه و پوشش انسان هزاره سوم و مدرن کفش می‌باشد و تمرکز بر معیارهای زیبایی شناسی، طراحی و عملکرد از جایگاه برتری در طراحی این محصول برخوردار هستند.

درباره:
اغلب ما کفشهایی که تا مدتی پیش به عنوان کفشهای پنج انگشتی طراحی و تولید شده اند را به خاطر داریم، که تا حدودی بدنامی را از لحاظ دیدگاه طراحی بدست آورد، بسیاری از مردم آنرا یک شاهکار طراحی مینیمالیستی می‌پندارند و برخی آنرا “وحشت زده و عجیب و غریب” تفسیر می‌نمایند.

شرکت ایتالیایی ویبرام (Vibram) به تازگی طرحی از ژاپنی ماسایا هاشیمیتو (Masaya Hashimoto) با نام کفشهای فاروشیکی که بر گرفته از جامه قشر فروتنان جامعه به نام فاروشیکی (Furoshiki) از دوران نارا ژاپن می‌باشد، به تولید رسانده است.
این طراحی ساده و مینیمال (کمینه‌گرا) و ساختار شکنانه، متناسب با هر نوع پایی از دیدگاه در نظر گرفته شده است.
ساختار این محصول از یک کف، جایگاه انگشتان و دو بال ای متصل به کف که نقش رویه را ایفا می‌نمایند تشکیل شده است. با توجه به تخصص شرکت ویبرام در تولید کفشهایی با استحکام بالا، این پا افزار سبک، با دوام، مقاوم در برابر آب و رطوبت متناسب با فعالیت های ورزشی می‌باشد و بطور قطع برای جامعه هدف جوان، نو پرست و طرفداران استایل‌های متفاوت و عجیب و غریب در نظر گرفته شده است.

پی نوشت:
دوره نارا (به ژاپنی: Nara jidai) بخشی از تاریخ کشور ژاپن است که از سال ۷۱۰ تا ۷۹۴ میلادی را پوشش می‌دهد.
دوره نارا از هنگامی آغاز شد که ملکه گِم‌مه‌ی پایتخت خود را هی‌جوکیو قرار داد که نام قدیم نارا بود. در این دوره حکومت ژاپن قدرت گرفت. ژاپن روابط دوستانه‌ای با پادشاهی کره‌ای شیلا و روابطی رسمی با امپراتوری چین داشت.

در این دوره بخش بزرگی از جامعه ژاپن پیرامون روستاها شکل گرفته بود و خوی کشاورزی داشت. بیشتر روستاییان پیرو آیین شینتو بودند و روح طبیعت و ارواح گذشتگان را ستایش می‌کردند. اما طبقات بالاتر جامعه خود را با الگوهایی که از چین میآمد منطبق می‌کردند

و برگردان:

References:
http://www.mahmoudabbasi.com/blog/wrap-around-shoes-masaya-hashimoto

دیدگاه شما درباره این نوشتار چیست؟

دیدگاه شما:


Loading Facebook Comments ...
Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Instagram